Webgame noviny

WG Noviny vám přináší nejčerstvější informace ze světa Webgame.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Intermezzo

Tento článek byl publikován 01:47, 27.02.2009 hráčem MaKovičák(#353431) ke 12. věku.
Byl již přečten 1514x, 61 komentářů, průměrná známka 1.3
*Vložená stránka*

Nejsem majitelem tohoto deníku, jsem jen nálezcem. Aby však dával tento deník smysl, musí být obeznámen s tím, co se vlastně stalo světu. Mohu se jen domnívat, že to obsahovaly chybějící stránky, a proto zde doplním chybějící díl skládanky nutný k pochopení dalšího děje.

Intermezzo



Petrohradské úmluvy



Úryvek z novin ze dne 14.10.2009:

Dnešní den se navždy zapíše do dějin jako jeden z historických mezníků lidské civilizace. Již téměř 100 let se nad lidstvem vznáší hrozba zániku. Tuto hrozbu vytvořil člověk sám svou zvídavostí a technologickou zdatností. Nukleární rakety. Nutily státy vynakládat obrovské finanční prostředky na obranu proti hrozbám útoků těmito zbraněmi. Celý konec 20. století byl postaven na jaderném zastrašování. Vědělo se, že kdyby došlo k použití těchto zbraní, znamenalo by to konec civilizace, tak jak ji známe. Proto k tomu nikdy nedošlo. A nyní již ani nedojde.

Dnes se totiž zde, v Petrohradu, představitelé 42 států disponujících jadernými hlavicemi dohodli na bezpodmínečném a úplném nukleárním odzbrojení. Dokument sjednaný pod záštitou OSN podepsaly i všechny jaderné mocnosti od demokratických Ruska, VB, Francie a USA, až po politicky nestabilní Pákistán, Čínu či Indie. Termínem, do kterého musí být všechny tyto zbraně demontovány a zničeny, se stal symbolicky 6. srpen 2010- den, kdy uplyne přesně 65 let od svržení jaderných pum na japonská města Nagasaki a Hirošimu. Na celý proces demontáže budou dohlížet nezávislé komise OSN delegované ze zástupců všech členských zemí.

Tento krok uvítal i nově zvolenský íránský prezident Chátámí a slíbil, že Írán okamžitě zastaví výrobu jaderných zbraní a vpustí do své země kontrolory OSN.
„Dnešek je dnem dobrých zpráv pro celé lidstvo. A já jsem rád, že se svět tyto zprávy dozvídá právě z Ruska - země, která byla dlouhá léta považována za největšího odpůrce jaderného odzbrojení.“ prohlásil na dnešní tiskové konferenci premiér hostitelské země Vladimir Putin. „Dnešek ukázal, že lidstvo je schopné se v těchto těžkých dobách semknout a dohodnout se na zvýšení kolektivní bezpečnosti ve světě.“ připomněl jeho britský protějšek Gordon Brown hospodářskou krizi. „Amerika a s ní i celý svět mohou dnes usínat klidněji a zapomenout na obavy ze Studené války. Ta nás nikdy již nepotká.“ dodal na závěr celého summitu americký prezident Obama.




Úryvek z novin ze dne 6.8.2010:

Do zítřejšího rána se již svět probudí bez jaderných hrozeb. Dnešní den je dnem, kdy budou rozmontovány poslední 2 nukleární rakety. Podle vyjádření jednoho z čelních představitelů vrchní kontrolní komise Kofiho Annana nyní vlastní jadernou hlavici již pouze 2 státy: Rusko a USA. „Prezidenti těchto dvou zemí – pan Putin (Ano, opravdu je znovu prezidentem - pozn. autora) a pan Obama – se dohodli na společné slavnostní demontáži své poslední hlavice, a to dnes ve 12 hodin SEČ. Chtějí tímto gestem symbolicky uzavřít období Studené války.
Po rozmontování těchto dvou hlavic začala nová – postnukleární - etapa lidské existence. Alespoň to tak zezačátku vypadalo..



Londýnský incident



26. červenec 2012. Den, který změnil lidstvo jednou provždy. Hlavním městem světa byl pro ten den Londýn. Probudil se do, pro Anglii až netypicky, slunného rána slavnostního dne a již nikdy neusnul...

Olympijské hry. Vrchol kariéry nejednoho sportovce. Nejvzácnější sportovní událost. Sportovci z téměř dvou set zemí zápolí o 300 sad medailí. A tento den mělo sportovní zápolení začít v Londýně. Slavnostní zahájení. Sportovci nastupují na plochu olympijského stadionu. Mávají jim státníci i řadoví diváci. Celý svět se dívá na zahájení skrz televizní obrazovky. Před slavnostním zapálením ohně nad stadionem je vyzváno k uctění památek teroristických útoků, které v Londýně proběhly v roce 2005 po jeho zvolení pořadatelským městem. Vypadává obraz vysílání. Všechny kamery jsou slepé.

Televize přepíná na kameru na slavném Big Benu připravenou na snímání slavnostního ohňostroje nad stadionem. V tu chvíli celý svět oněmí úžasem. Nad místem, kde měl za chvíli vypuknout slavnostní ohňostroj, se tyčí několikametrový mrak ve tvaru hřibu. Dochází mi, že olympiáda nebude...

Další události následovaly rychle. Většina světových mocností se v moment výbuchu na stadionu ocitla bez svých vrchních velitelů. A teď – kdo je za to zodpovědný? Londýn je zpola zničen. Velká Británie bez královské rodiny, vlády i parlamentu. Spojené státy, Rusko, Francie a mnohé další státy bez prezidentů. Ke slovu přichází ministři obrany a generálové. Hlavním podezřelým se stává okamžitě Írán. Jeho prezident se omluvil těsně před ceremoniálem. Navíc je to země, která vyvíjela jaderné zbraně a žádnou nezničila, protože prý žádnou nevyrobila. Možná přeci jen jednu nálož zvládla..

Naděje, že se svět zbavil jaderných zbraní byly liché. Jinak si nelze vysvětlit, že půl hodiny po ztrátě vysílání byl odkudsi z Afriky Írán zasypán prý až 15 neutronovými bombami. Co bylo dál již nevím přesně. Celosvětová zpravodajská síť se zhroutila. Nedávno jsem se setkal s jedním seismologem. Ten mi tvrdil, že síla explozí v Íránu byla natolik veliká, že způsobila pohyb Arabské a Indické litosferické desky, což vyvolalo masivní zemětřesení po celém světě. Tato zemětřesení měla za následek výbuchy většiny i do té doby nečinných sopek. Lidstvo nemělo šanci. „A jak tedy zůstala Afrika obyvatelná?“ zeptal jsem se ho. „Je to zázrak. Boží zázrak. Vědecké vysvětlení pro to neznám…“

zobrazit komentáře